KONST / Litografier / Färglitografi 14598549
nr 1459 8549
Axel Olson
(1899-1986), Sverige
Signerad, numrerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Färglitografi, bildmått: 21x28 cm, yttermått inklusive ram: 39x46 cm
Axel Olson, svensk bildkonstnär född 1899, död 1986.
Utrop:
600 kr
måndag 4 april 2022
kl 20:01:24